... ehk Rahvaliidu kevadine hoiatus on osutunud 100% tõeseks!
Üleeile ütles Tööandjate keskliidu esimees Enn Veskimägi Aktuaalses kaameras, et ettevõtjaid on petetud. Tõsi ta tõesti on ja seda ennustas Rahvaliit juba käesoleva aasta mais, et aktsiiside tõstmine euroalaga liitumise ettekäändel on puhas hämamine ja tegelikkuses üritatakse täita järgmise aasta eelarvet. Eriti koomiline on nii pea- kui ka rahandusministri ponnistused hoida oma silmade ees roosasid prille ja rääkida jätkuvalt suurest heaolust ja õnnest, mis meid kõiki lähiajal ees ootab. Kui rahandusminister väidab, et keegi pole talle öelnud, et eelarves on tegemist pettusega , siis tuleks vist kuulmis- ja nägemiselundite töö parandamisega tegeleda. Rahvaliit on korduvalt rääkinud sellest, et 2007 aasta lisaeelarve on täis ülimalt kummalisi kulutusi alates 2008 aasta palgakuludest ja lõpetades objektide ehitamiseks ettenähtud vahenditega, kusjuures on teada, et objekti alles hakatakse projekteerima jne, jne. Oleme ka juhtinud inimeste tähelepanu sellele, et kui kogu valitsuse propagandaaparaat pasundab enneolematust planeeritud eelarveülejäägist summas 2,7 miljardit krooni, siis reaalselt moodustab sellest summast juba veidi üle 2 miljardi erakorraliste aktsiisitõusude tõttu eelarvesse lisanduvad kroonid! Ja kui peaks realiseeruma Eesti Panga prognoos majanduskasvu kohta ehk majandus kasvab üle 3 protsendipunkti võrra vähem kui seda ennustab Rahandusministeerium, siis tähendab see ka üle 2 miljardi kroonist alalaekumist. Ja siis, kui meie ”konservatiivne ja tulevikku suunatud” eelarvepoliitika on suutnud tekitada sisuliselt eelarvedefitsiidi on juba hilja roosade prillide äravõtmiseks.
Käesoleva aasta 17 mail ütles rahvaliitlasest endine rahandusminister Aivar Sõerd avalikkusele, et aktsiiside rakendamine toob kaasa ebasoovitava mõju ettevõtete tootmiskuludele ja seega konkurentsivõimele. Samuti on aktsiisitõusudel ebasoovitav mõju inflatsioonile, mis on juba praegu 5-6 protsenti aastas ja mille tagajärjel halveneb inimeste elatustase veelgi. Täna saame vaid kinnitada, et väga õigesti ütles ja lisaks tõdes Rahvaliit samal päeval, et on väga vastutustundetu tõsta elektriaktsiisi Euroopa Liidu minimaaltasemest kolm korda kõrgemaks. Arvasime juba tookord, et eurole üleminek esimesel võimalusel ja kiiresti eeldab tervikprogrammi väljatöötamist koos sooviga selline terviklik meetmete pakett ka ellu viia. Seda ei ole aga tehtud. Ainuüksi aktsiisipoliitikast selleks ei piisa ja oluline osa sellises programmis oleks olnud ka eelarvepoliitikal, kus kesksel kohal peaksid olema järgmiste aastate eelarvete koostamine märgatava ülejäägiga, valitsussektori kulutustekärpimine ning eelkõige tänu ülemäärasele sisetarbimisele jooksval aastalplaneeritust paremini laekuvate maksutulude suunamine reservi ja seda täismahus. Kahjuks on tänane reaalne seis selline, et udutamine jätkub, euro on veelgi kaugemal kui kevadel ja ka pensionikassaga on tänaste trendide jätkumisel mõne aasta pärast väga tõsised mured.
Mis mulle kui tänase opositsioonierakonna esindajale muidugi siirast kahjurõõmu valmistab on see, et tänase valitsuse juhtpartei näitab oma eriliselt üleoleva suhtumisega nii ettevõtjatesse, omavalitsustesse, kui ka lihtkodanikesse, et ega nad väga pikalt valitseda kavatse ...
Juba vanadel headel aegadel räägiti, et valitsus, kes õlle hinda tõstab pikalt ei püsi :-)
Ja kes arvab, et targutan siin ettenägelikkusest niisama, siis palun lugege meie 17 mai pressiteadet.
http://www.erl.ee/index.php?id=4&act=list&gr_id=2